Гусеничні трактори
229 оголошень: Гусеничні трактори


Гусеничні трактори: особливості та принципи вибору
Гусеничні трактори почали використовувати у промислових господарствах, але згодом вони поширилися і на звичайні. Їх цінують за прохідність та здатність рівномірно розподіляти навантаження. Завдяки такому підходу земля не піддається надмірному ущільненню, тому врожайність лише зростає.
На інтернет-порталі Agriline можна підібрати різні види сільськогосподарської техніки в Україні. Вона відрізняється за потужністю, розмірами та продуктивністю. Кожен фермер може підібрати варіант під розмір поля та особисті потреби. Приватні продавці встановлюють ціну самостійно, тому можна знайти привабливі пропозиції.
Класифікація гусеничних тракторів
Трактор на гусеничному ходу застосовують не тільки для обробки полів, а й для лісозаготівлі, копання та перевезення вантажів. Для обробітку нових чи цілинних ділянок ці функції можуть стати в нагоді. У сільській місцевості бувають різні умови, тому кожен фермер вибирає модель, враховуючи власні потреби.
Основна відмінність саме в типі гусениць та їх впливі на експлуатаційні характеристики машини. Зчеплення з ґрунтом та тягова потужність залежатимуть від цього показника, тому майбутні власники прискіпливо обирають модель. Вирізняють такі види:
- Промислові вважають універсальними, але вони обладнані ґрунтозачепами, які будуть непотрібними на ораному полі. Їх застосовують найчастіше в ролі тягачів, а також на будівництві та в гірничодобувній промисловості.
- Болотохідні — спеціалізована техніка з найбільш широкими гусеницями для проходження напівзатопленою місцевістю. Їх іноді вибирають для роботи з рисом чи подібними культурами.
- Сільськогосподарські мають більш рівні траки, а показник ширини знаходиться між двома попередніми різновидами. Іноді їх модифікують для отримання кращого результату за конкретних обставин.
- Трелювальні призначені безпосередньо для перевезення важких і негабаритних вантажів. Найчастіше їх застосовують у лісозаготівлі. Відрізняються вони висунутою кабіною, адже ззаду розташоване місце для вантажу.
Сфера застосування може суттєво відрізнятися залежно від напряму роботи агрокомплексу чи фермерського господарства. Зазвичай такі підприємства чи приватні особи вважають за краще більшість робіт виконувати власними силами, у тому числі розчищення землі, будівництво та багато інших завдань.
Особливості гусеничних тракторів
Промислові агрокомплекси купують трактори на гусеничному ходу, щоб не травмувати ґрунт. У порівнянні з колісними, вони краще підходять для обробітку поля восени або напровесні. Коли ґрунт починає відтавати, формується велика кількість вологи. У цей час колеса можуть просто загрузнути, що зупинить робочий процес щонайменше на кілька годин.
Особливості гусеничних варіантів:
- Відмінна прохідність у складних кліматичних умовах.
- Витримує різкі перепади температури та критичні значення.
- Для пересування дорогами комплектується гумовими накладками.
- Підвищена стійкість для пересування горбистою місцевістю.
- Для розвороту потрібно менше місця (обмежений радіус).
- Економія на паливі, оскільки зменшена витрата.
- Висока потужність для застосування важкого навісного обладнання.
- Збільшена площа опори та рівномірний розподіл ваги.
- Інтенсивне зчеплення з ґрунтом за рахунок елементів гусениць.
Також рекомендують купити гусеничний трактор для обробітку кам'янистих або, навпаки, заболочених ґрунтів. Для культивації, мульчування та розбивання кореневої підошви стане в нагоді машина підвищеної прохідності. Розчищення вимагає великої потужності, власне нею і вирізняються ці моделі.
Принципи вибору гусеничних тракторів
Збираючись купити трактор гусеничний, потрібно в першу чергу визначитися з маркою і сумісністю пристроїв. Він має бути багатофункціональним, тому бажано вибирати бренди, які розробляють єдиний стандарт з'єднань та безліч різновидів причіпного та навісного обладнання.
Такий підхід дозволить навіть за наявності невеликого особистого поля бути впевненим у майбутньому, адже будь-якої миті можна розширити функціонал за рахунок невеликих витрат. А для підприємців це є необхідністю, адже у них трактор — головний універсальний інструмент для вирішення безлічі завдань на кожному етапі підготовки ґрунту, вирощування культур, збирання та переробки врожаю.
Фахівці дають низку порад щодо вибору техніки:
- Визначити основний тип ґрунту, що обробляється та його проблемні місця (кам'янистість, вологість, заболоченість, підвищений рівень рослинності).
- Окреслити коло завдань, з якими має справлятися ця техніка. Важливо врахувати яким обладнанням вона буде доповнена для організації повного виробничого циклу.
- Оцінити необхідну потужність для виконання запланованих робіт, включаючи масу майбутнього навісного устаткування.
- Звернути увагу на тип кріплень для навісного чи причіпного обладнання, наявність конекторів для передачі зусилля.
- Порахувати кількість гідравлічних виводів. Рекомендують щонайменше 3–4, адже технології вдосконалюються і рухомі інструменти вимагають все більшої підтримки.
- Дізнатися продуктивність гідравлічного насоса. Вона повинна підходити до всіх видів пристроїв, особливо до чизелів, плугів та ротаційних борін (високе споживання).
- Вивчити ринок запасних частин, їхню вартість, доступність та види (оригінали і аналоги).
- Оцінити складність проведення технічного обслуговування, наявності зручного доступу до механізмів та отворів, що перевіряються.
- Дізнатися про репутацію марки, переглянути її сертифікати безпеки та санітарної відповідності.
- Врахувати необхідні умови зберігання у зимовий період, необхідність утеплення гаража та місця для додаткового обладнання.
- Розрахувати розміри та вагу підібраних моделей. Потрібно зрозуміти, чи проїдуть вони дорогами, чи підходять до розмірів поля.
- Врахувати рік випуску. Сучасні трактори вигідніші, незважаючи на більш високу вартість. У них нове обладнання, яке не застаріватиме ще багато років.
Рекомендують звернути увагу на марку машини. Є кілька розкручених брендів, які вважаються кращими за інших просто через відомий напис на боці. Насправді є багато виробників середньої цінової категорії, які не менш ретельно стежать за якістю та застосовують сучасні технології.
Їхні моделі можна придбати на вторинному ринку практично за копійки просто тому, що їх недооцінили. При цьому виробництво не постраждає, продуктивність залишиться на потрібному рівні, відсоток потрапляння зерна у відходи не зросте. У деяких випадках ще ви знайдете ще й додаткові переваги цього виробника.
Купити б/в трактор гусеничний в Україні на Agriline
Інтернет-магазин Agriline пропонує купити б/в гусеничний трактор в Україні. Кожен може опублікувати оголошення на майданчику, тому купівля може бути досить вигідною, адже продавець сам оцінює власність та встановлює вартість.
Портал пропонує комфортні умови обслуговування:
- Наявність особистого кабінету для зберігання інформації.
- Організований зручний чат для переговорів із контрагентами.
- Кожного учасника перевіряють, забезпечуючи конфіденційність інформації.
- Сайт гарантує безпеку персональних даних.
- Можна налаштувати сповіщення про нові пропозиції.
На порталі збираються професіонали галузі для вирішення щоденних завдань та оновлення парку техніки. Угоди укладаються щодня, адже тут можна не лише докупити потрібне обладнання, а й оформити договір оренди, замовити послуги чи знайти запчастини.